نابینایان بوشهری راهپیمایی کردند

به گزارش ایرنا، روشندلان استان بوشهر روز دوشنبه از محل بهزیستی شهرستان بوشهر تا استانداری با در دست داشتن پلاکاردهایی راهپیمایی کردند.
نابینایان با سردادن شعارهایی از جمله ‘مسئولان با مناسب سازی محیط زمینه را برای مشارکت نابینایان در جامعه فراهم کنید’، ‘عصای سفید، سمبل قدرت و توانمندی نابینایان است’و ‘ مسئولان حمایت حمایت’ خواستار حمایت همه جانبه مسئولان ومردم در این زمینه شدند.
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌المللی استانداری بوشهر در جمع روشندلان بوشهری گفت: عصای سفیدی که شما به دست دارید بیرق استقلال، خوداتکایی و عزت نفس نابینایان است.
اسماعیل کاظمی افزود: استعدادهای فراوان و عزم و همتی در نابینایان وجود دارد که برای آحاد جامعه درس‌آموز است.
وی یادآورشد: مناسب‌سازی معابر و تجهیزات خدمات عمومی نیاز اصلی جامعه معلولان است و بدون شک تاکید و سرعت بخشی در مناسب‌سازی می‌ تواند به تحقق حقوق شهروندی معلولان کمک کند.
کاظمی اصلاح نوع نگاه به جامعه نابینایان را ضروری خواند و گفت: نابینایان بیش از نیاز به مناسب‌ سازی محیط‌ های موجود شهری و تجهیزات، به تغییر نگرش و مناسب‌ سازی نگاه جامعه نیاز دارند.
وی اضافه کرد: جامعه می‌ تواند از پتانسیل و ظرفیت جامعه معلولان بیش از پیش بهره ببرد و تحقق این مهم در گرو شناخت توانمندی‌ها و اصلاح نوع نگاه به این جامعه است.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر نیز با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی محیط‌ و معابر شهری برای نابینایان گفت: انتظارات و مشکلات نابینایان به شهرداری‌های استان اعلام و برای رفع آنها پیگیری می شود.
حمید بردستانی افزود: توان و ظرفیت نابینایان و توفیق جامعه معلولان در عرصه‌های مختلف باعث افتخار است.
6047/6045

انتهای پیام /*


اجتماعی


راهپیمایی


ناپینایان


بوشهر

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *