مادران در استفاده از کالای ایرانی پیشقدم باشند

مینو اصلانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: البته مصرف کالاهای ایرانی نیاز به فرهنگ سازی دارد و چون سبد کالایی خانواده دست مادران است، مادر باید به اینکه کالای ایرانی استفاده می کند به خود ببالد.
وی اظهار کرد: در تمام این فرایند چون مادر نقش محوری به ویژه در تربیت افراد خانواده دارد نقش پررنگی برای هدایت خانواده ها به استفاده از کالای ایرانی می تواند داشته باشد و حتی باید پیامدهای مثبت آن را به فرزندان بیاموزد.
اصلانی ادامه داد: این فرهنگ سازی در اولین قدم به عهده مادر، سپس رسانه ها و پس از آن تولیدکنندگان است و در صورتی که کیفیت کالا افزایش چشمگیری داشته باشد، خانواده ها با تمام قدرت از کالای ایرانی استفاده می کنند.
وی تصریح کرد: باید جو فرهنگی غنی از کالاهای ایرانی در کشور داشته باشیم تا اگر کسی کالای خارجی استفاده کرد در پستو یا به صورت مخفی از این کالاها استفاده کند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور اضافه کرد: نقش رسانه ها نیز در این موضوع بسیار تاثیرگذار است و یکی از بحث های خیلی مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی که چند سال با درایت آن را دنبال می کنند، همین موضوع استفاده از تولیدات داخلی است.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، در واقع مهندسی اقتصادی کشور را به عهده دارند، اظهارکرد: شکوفایی اقتصادی کشور، از بین رفتن مشکلات این حوزه و تاکید بر تولید داخلی یک مهندسی کامل از اقتصاد اسلامی است و هر ساله بخشی از آن را رهبر انقلاب مطرح می کنند تا ما به جایگاه اصلی شایسته جمهوری اسلامی و به تراز جامع و کامل مدنظر نظام برسیم.
اصلانی اضافه کرد: در راستای این بحث، برای امسال معظم له استفاده از کالای ایرانی را تاکید و نقش مردم را در این زمینه پررنگ ترسیم کرده اند چون توجه به کالای داخلی از چند وجه حایز اهمیت است و منجر به افزایش اعتماد به نفس، تقویت هویت ملی، تقویت سرمایه های اجتماعی، شکوفایی اقتصادی و بالندگی کشور می شود.
وی خاطرنشان کرد: با خرید کالای ایرانی صاحب نام می شویم و حتی امکان صادرات کالاها به وجود می آید و با این راهبرد، حتی بیکاری جوانان به محاق می رود.
اصلانی در عین حال تصریح کرد: البته موضوع مهمتری که وجود دارد، بحث نفوذ فرهنگی است چون بسیاری از کالاهایی که از کشورهای دیگر وارد می شود پیوست فرهنگی ندارد و روی سبک زندگی ما تاثیر منفی دارد که نمونه های آن را می توان از مدل پوشش لباس تا سایر کالاها که فرهنگ ملی و دینی ما را تحت الشعاع قرار می دهد، ببینیم.
اصلانی ادامه داد: باید به خود ببالیم که کالاهای ایرانی را مصرف می کنیم و رسانه ها باید به حدی خوب کار کنند که هرکسی که کالای ایرانی استفاده نکند، مورد انتقاد قرار گیرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به ‌مناسبت آغاز سال 1397، سال جدید را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند، در این پیام فرمودند: امیدوارم خدای متعال کمک کند، هم به مسئولان، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است به معنای واقعی کلمه به تحقق برسانند.
اجتمام ** 7268 ** 1418** 1776
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*


اجتماعی


زنان


بسیج


زنان

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *