فضای مجازی یک جنگ را علیه خانواده ها ایجاد کرده است

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، فاطمه السادات حسینی روز چهارشنبه در نشست تخصصی خانواده و فضای مجازی افزود: اگر فضای مجازی را مدیریت نکنیم، جبران مسائل و آسیب های بعدی آن بسیار دشوار خواهد بود.
وی ادامه داد: ستاد خانواده و فضای مجازی به عنوان قرارگاهی برای سیاست گذاری و برنامه ریزی در حوزه خانواده و با هدف وحدت رویه و تعامل برون دستگاهی، استفاده از ظرفیت های موجود برای رسیدن به وضعیت مطلوب، نیازسنجی، سیاست گذاری و برنامه ریزی تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه مهمترین اصل در قرارگاه خانواده و فضای مجازی مدیریت در فضای سایبری و تولید محتوا برای خانواده ها است، گفت: آموزش و آگاه سازی خانواده درباره آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی از دیگر اهداف ستاد خانواده و فضای مجازی به شمار می رود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان بیان کرد: حساس سازی در بین خانواده ها و اطلاع رسانی در جامعه از اهداف برگزاری نخستین نشست تخصصی خانواده و فضای مجازی است.
حسینی با تاکید بر این مطلب که با استفاده از فضای مجازی می توان برای ایجاد اشتغال در بین بانوان استفاده کرد، اظهارداشت: توانمندسازی زنان استان برای استفاده از فضای مجازی و تجارت الکترونیک از اهداف این نشست به شمار می رود.
وی ادامه داد: در ستاد خانواده و فضای مجازی با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری کرمان به دنبال تدوین سند راهبردی خانواده و فضای مجازی هستیم تا به عنوان یک طرح و سند ملی معرفی شود.
وی با بیان اینکه خانواده مقدس ترین نهادی است که در اسلام بر آن تاکید شده است، گفت: اگر خانواده ای سالم داشته باشیم، سعادت و سلامت برای جامعه نیز محقق خواهد شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان اظهارداشت: والدین به ویژه مادران نقش ویژه ای در تربیت فرزندان خود دارند و کارکرد برخی از خانواده ها در حال حاضر تغییر کرده است.
حسینی خاطرنشان کرد: تکنولوژی و فن آوری ابزاری بسیار ارزشمند است اما بسته به نحوه استفاده از آن، می تواند اثرات مثبت یا منفی در خانواده ها به دنبال داشته باشد.
7440/ 5054

انتهای پیام /*


اجتماعي


فضاي مجازي


سواد رسانه


استانداري

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *