طرح توان افزایی نگهداری از معلولان در قشم آغاز شد

عباس ماژین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با انعقاد تفاهمنامه ای بین معاونت زنان رئیس جمهور و امور بانوان وزارت کشور طرحی برای افزایش مهارت های بانوان به ویژه افرادی که در معرض خطر آسیب های اجتماعی هستند، اجرا می شود.
وی ادامه داد: در این طرح که تا شهریور ماه در مرکز توانبخشی روستای هُلُر ادامه دارد، 60 ساعت کلاس آموزشی برای حداقل 30 نفر در هر دوره برگزار می شود.
معاون فرماندار قشم به اجرای طرح توسط افراد مجرب و کارآزموده اشاره و اظهار داشت: خانواده هایی که در آن ها فرزند معلول به دنیا می آید، دچار شک و در نتیجه سرخوردگی می شوند.
وی افزود: با ارتقا توان مدیریتی زنان خانواده می توان اثرات منفی این پدیده در خانواده ها را کاهش داد تا آنان بتوانند با کسب آمادگی لازم، خود را با شرایط جدید منطبق کنند.
ماژین ادامه داد: در اجرای این طرح اخذ نتایج ملموس دنبال می شود و باید اثرات آن بر زندگی جامعه هدف احساس شود.
وی بیان داشت: اثر بخشی این طرح ها برای تدوام آن و استقبال مردم ضروری است و مجریان طرح باید نسبت به این مسائل حساسیت لازم را داشته باشند.
ماژین با بیان اینکه 1،5 درصد جمعیت شهرستان قشم دارای معلولیت هستند، تصریح کرد: 11 درصد از معلولان معادل 251 نفر زیر 10 سال سن دارند.
به گزارش ایرنا، طرح «توان افزایی و ارتقاء تاب آوری محلی بانوان» برای مادران دارای فرزند معلول تا کنون طی 2 مرحله در استان هرمزگان اجرا شده و آخرین مرحله آن در شهرستان قشم عملیاتی می شود.
تا کنون 2 هزار و 334 معلول در شهرستان قشم شناسایی شده است. 42،5 درصد از معلولان معادل 990 نفر را بانوان و 57،5 درصد را آقایان تشکیل می دهند. 80 درصد معلولان در روستاها و 20 درصد در شهرها ساکن هستند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500

انتهای پیام /*


اجتماعي


توان افزايي خانواده


معلولان


قشم

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *