طرح آموزش بلوغ در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

به گزارش ایرنا، سید محمدکاظم نظری روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: یک میلیارد ریال به ارائه آموزش و توزیع اقلام بهداشتی بین دانش آموزان دختر روستایی به سن بلوغ رسیده این استان اختصاص داده شد.
وی افزود: 600 میلیون ریال از این اعتبار برای خرید و توزیع اقلام بهداشتی و 400 میلیون ریال نیز برای ارائه آموزش های لازم در نظر گرفته شده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این میزان اعتبار در نشست آینده شورای برنامه ریزی و توسعه استان بررسی و تصویب نهایی می شود.
نظری عنوان کرد: انتظار می رود که مسئولان سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد برای تأمین کامل این میزان اعتبار از محل اعتبارات استانی اقدام های لازم را انجام دهند.
وی ابراز داشت: تشکل های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد برای ارائه آموزش های لازم در زمینه دوران بلوغ به دانش آموزان دختر روستایی این استان مشارکت داده شوند و از ظرفیت آنها استفاده بهینه شود.
نظری با اشاره به محدودیت اعتبارات اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، گفت: دستگاه های مختلف اجرایی استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز برای اجرای هر چه مطلوب تر این طرح مهم همکاری کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: 68 هزار و 889 دانش آموز دختر در استان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد پنج هزار و 487 نفر روستایی مقطع متوسطه اول و سه هزار و 200 نیز روستایی مقطع متوسطه دوم است.
هادی زارع پور اظهار داشت: طرح آموزش ویژگی های دوران بلوغ و مسائل مختلف آن برای هشت هزار و 687 نفر دانش آموز دختر روستایی کهگیلویه و بویراحمد شامل پنج هزار و 487 نفر در مقطع متوسطه اول و سه هزار و 200 نیز در مقطع متوسطه دوم اجرا خواهد شد.
وی افزود: در این دوره آموزشی 2 ساعته علاوه بر دانش آموزان باید والدین آنها و معلمان نیز حضور یابند.
زارع پور بیان کرد: اقلام بهداشتی خریداری و بین این هشت هزار و 687 دانش آموز دختر روستایی مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود.
کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 152 هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم دارد.
7535/6110

انتهای پیام /*


فرهنگی


آموزش و پرورش


طرح آموزش بلوغ


کهگیلویه و بویراحمد

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *