شاخص های عدالت جنسیتی با دستور رییس جمهوری درحال تدوین است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، معصومه ابتکار روز یکشنبه در نخستین نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استاندارای ها در دولت دوازدهم فلسفه انتظار را یک حرکت دائمی جامعه برای رسیدن به الگویی که منجی بشریت بشارت داده است، دانست و افزود: تلاش می کنیم در این مسیر خسته نشویم و امیدوار باشیم، همانگونه که شعار دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
وی ادامه داد: متاسفانه جریانی آمرانه و عامدانه به دنبال ایجاد نامیدی در جامعه هستند و می خواهند با پراکندن نا امیدی ریشه جامعه و خانواده را بزنند، بنابراین باید با سیاست صحیح و برنامه ریزی دقیق، رویکرد تحولی و نگاه دانش بنیاندر مسیر اهدافمان حرکت کنیم تا اثر بخشی خود را داشته باشد.
معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه دختران جوان جامعه از مسئولان انتظاراتی دارند، افزود: آنها از دنیای دیگری آمده اند و انتظارات و مطالبات آنها متفاوت است و اگر لحظه ای خود را جای آنها بگذاریم، به جای شماتت، طعنه و برخورد روانی و فیزیکی، می بینیم که چقدر به آنها ظلم کرده ایم.
وی ادامه داد: دختران جوان ما به دلیل سخت گیری های خاص، قومی و قبیله ای دچار مشکلاتی هستند که در آینده مهمترین رکن خانواده را عهده دار خواهند بود س باید برای استحکام خانواده، بدون شعار به مشکلات رسیدگی کنیم.
ابتکار با اشاره به شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است، گفت: در نظر داریم که معاونت زنان ریاست جمهوری برای حمایت از کالای ایرانی آموزش هایی برای زنان ایرانی داشته باشد تا بتوانیم در این مسیر موثر باشیم.
وی تصریح کرد: برای سال 97 برنامه ریزی کلانی درباره سیاست های ابلاغی رییس جمهوری و اسناد بالا دستی انجام شده که یکی از این موارد گفت وگوی بین نسلی است.
معاون امور زنان ریاست جمهوری با اشاره به حضور دو هزار و 300 دهیار زن در سراسر کشور، افزود: حضور زنان در دهیاری، شورای شهر و شهرداری که بسیاری از آنانان دارای تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند می تواند به عنوان ظرفیتی بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. امسال نیز در یک تفاهم نامه با وزارت جهاد کشاورزی، خواهان آموزش تولید محصولات ارگانیک و حمایت از صندوق های اعتباری بانوان شدیم که این وزارتخانه اعتبار خوبی را برای این بحث و زنان روستایی اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه با پیگیری از مجلس نیم درصد از بودجه جاری استانداری ها به مدیریت بانوان اختصاص یافته برای تخصیص این اعتبارات پیشنهاداتی شده است، افزود: همچنین با دستور رییس جمهوری شاخص های مربوط به عدالت جنسیتی در حال تدوین است.
ابتکار با بیان اینکه اطلس وضعیت زنان کشور به تفکیک استان ها و شهرستان ها در حال نگارش است، اظهار داشت: این اطلس با هدف بررسی دقیق آماری و علمی برای بهبود شرایط زنان کشور تهیه می شود.
وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در سال 97 یک نشاط و امید در بین جوانان و دختران کشور ایجاد شود، افزود: معاونت زنان به دنبال گسترش موضوع هویت زنان در جامعه است و به همین دلیل به دنبال طراحی لباس های ملی برای حضور زنان در ادارات، دانشگاه ها و مدارس براساس الگوی اسلامی – ایرانی و فضای ادارات و دانشگاه ها باشد، هستیم.
وی تصریح کرد: درباره لباس های محلی به تفکیک اقوام، کار شده که در آن به موضوعاتی مانند رسوم، طبیعت و عقاید توجه بسیاری شده و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این زمینه همکاری خوبی داشته و قرار است که 25 اردیبهشت این نمایشگاه در استان البرز افتتاح شود.
سیام**9103**1449

انتهای پیام /*


سیاسی


ابتکار


شاخص های عدالت جنسیتی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *