زنان ایران شریک شادی پیروزی مردان ملی پوش فوتبال

به گزارش ایرنا ، زنان سراسر کشور با در دست داشتن پرچم سه رنگ و پرافتخار ایران و کلاه های فانتزی سبز و سفید و قرمز شادی خود را از پیروزی تیم ملی به نمایش گذاشتند.
گزارش های خبرنگار ما در مناطق مختلف ایران بویژه در تهران حاکی از آن است که هم اکنون که پاسی از شب گذشته است ، زنان همراه با خانواده ی خود در خیابان های پایتخت در حال دست افشانی و شادی هستند.
مریم میرزاآقایی که در کنار همسرش در جشن پیروز شرکت کرده ، در حالی که پرچم ایران را در دست دارد ، می گوید ،یوزپلنگان ایران امشب شادی را به میان مردم آوردند ، شهر رنگ دیگری یافته است.
او افزود: من شناختی از تیم ملی مراکش نداشتم اما از اول بازی برغم فشار شدید تیم حریف معتقد بودم که ایران پیروز از میدان بیرون می اد.
نریمان داداشی همسر وی می گوید که اگر چه زنان از حضور در ورزشگاه ها محروم هستند اما علاقه آنان به فوتبال و بویژه بازی های ملی انگیزه اصلی حضور آنان در جشن های شادی پیروزی های ایران است.
یکی از زنان که صورتش را با نشان پرچم سه رنگ ایران نقاشی کرده است ، می گوید که پیروزی تیم ملی برای همه ی مردم است و زن و مرد نمی شناسد.
وی که خود را سمیه . ر معرفی کرده است ، می گوید : بچه ها متشکریم.
سمیه که عکس تیم ملی ایران را به گوشه چادرش چسبانده گفت : این شادی در خیابان پس از مدت ها لازم بود.
او گفت که امیدوارم روزی زمینه ذهنی و عینی جامعه و فضای استادیوم های ورزشی در ایران به گونه ای شود که زنان علاقه مند به ورزش بویژه فوتبال بتوانند در استادیوم های ورزشی حضور پیدا کنند.
او ادامه داد : اگرچه من خودم تمایلی به حضور در استادیوم ها ندارم اما این حق را برای زنان کشور قائل هستم که امکان ورود به استادیم را داشته باشند.
خانمی که دستاری را روی سرش می گرداند ، گفت : با پیروزی در این بازی ، تیم ملی می تواند بگوید که ‘ ما می توانیم ‘
وی با شوخی و خنده در شیپوری که در دست فرزندش بود ، دمید و افزود: خدایا شکرت که در عید فطر خنده برلب مردم نشاندی.
تیم ملی ایران در دقیقه 95 موفق شد که تیم ملی مغرب را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.
شبس 1917

انتهای پیام /*


ورزش


جام جهانی 2018


زنان

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *