درس تربیت بدنی در مدارس دخترانه ابتدایی احیا می شود

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، فرحناز مینایی ‌پور روز شنبه افزود: اجرای این طرح سال گذشته توسط کارگروه ورزش معاونت پیشنهاد و پس از ارزیابی و بررسی در جلساتی با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ورزش جوانان نهایی شد.
پیش از این ارتقای فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان دختر کشور با اولویت مدارس ابتدایی در جلسه مشترک معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزیر آموزش و پرورش تصویب شده بود.
مینایی پور افزود: برای شناسایی و تعیین مدرسان استانی و تشکیل جلسه توجیهی برای آنها، ثبت‌نام آموزگاران پایه برای شرکت در دوره آموزشی مربوطه تهیه پکیج‌های آموزشی و اهدایی- تشویقی و ارسال به شهرستان‌ها برنامه‌ ریزی شده و جلسات توجیهی برای مدرسان دوره آموزشی برگزار می ‌شود.
مینایی‌ پور درباره برنامه ‌ریزی ‌های صورت گرفته توضیح داد: تاکنون افتتاحیه دوره آموزش آموزگاران پایه با اولویت مدارس دخترانه، ستادهای استانی، کمیته تخصصی آموزش، یادگیری مهارت‌های عمومی، گردهمایی کارشناسان به ترتیب در استان‌های خراسان رضوی، لرستان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد برگزار شده است.
بر اساس این گزارش، سال ها معلم خاص ورزش برای دانش ‌آموزان دختر ابتدایی حذف شده و تدریس تربیت‌بدنی را به معلمان همان پایه واگذار کردنده بودند که با توجه به وظایف معلم، موضوع ورزش در حاشیه قرار می گرفت.
حدود 6 میلیون دانش آموز دختر در مدارس مختلف کشور تحصیل می‌کنند.
اجتمام* 7268 * 3063

انتهای پیام /*


اجتماعی


مدرسه


ورزش


دختران

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *