خراسان شمالی در جشن میلاد پامبر (ص) غرق در شادی است

به گزارش ایرنا به همین مناسبت مردم این استان اعم از شیعه و سنی در کنار هم گرد آمدند و با توزیع شیرینی و چای داغ در کوچه و خیابان ها شادمانی کردند.
به گفته معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) همزمان در 10 امام زاده شاخص استان برگزار شد.
حجت الاسلام علی اکبر صفری افزود: این مراسم به صورت محوری بعد از نماز مغرب و عشا در محل امام زاده سید عباس (ع) بجنورد برگزار شد.
وی اظهار داشت: در این مراسم حجت الاسلام محمد علی سالاری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در رابطه با اهمیت هفته وحدت بویژه در استان با داشتن جمعیت بالای سنی مذهب و نیز اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مطالبی را بیان کرد.
همچنین اجرای مداحی توسط رجب قدوسی از مداحان استان و اجرای گروه تواشیح و قرعه کشی از دیگر برنامه های این جشن بزرگ بود.
حجت الاسلام صفری اظهار داشت: همچنین در محل امام زاده امام زاده محمد باقر (ع) اسفیدان بجنورد، امامزاده جعفر (ع) و امامزاده حمزه بن موسی روستای دهنه شیرین اسفراین و امامزاده عبدالرحمان روستای خرق (ع) و امامزاده محمد چوکانلو فاروج نیز مراسم جشن برپا شد.
وی افزود: جشن میلاد در محل امامزاده حمزه رضا (ع) و امامزاده غیبی (ع) شیروان و امام زاده فخرالدین (ع) ایور گرمه و امام زاده زین العابدین (ع) سنخواست نیز با حضور گسترده مردم برگزار شد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی یادآور شد: در کنار این جشن ها محافل انس با قرآن نیز با حضور قاریان مطرح استانی در استان برگزار شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز اظهار داشت: به مناسبت جشن میلاد نبی مکرم اسلام برنامه های مختلفی در سراسر استان برگزار شد.
حجت الاسلام علی خادمی افزود: جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) به صورت محوری در مسجد پیامبر اعظم (ع) و حضرت رسول (ع) بجنورد با مراسم مدیحه سرایی با شرکت گسترده مردم همراه بود.
وی برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مسجد جامع شهرستان فاروج، مسجد امام خمینی (ره) و روستای بام اسفراین را از دیگر برنامه ها اعلام کرد.
حجت الاسلام خادمی افزود: همچنین مسجد جامع روستای درق فاروج نیز میزبان مردم در جشن میلاد پیامبر مهربانی بود.
وی اظهار داشت: در روستای نظرگاه شهرستان گرمه نیز جشن محوری ویژه بانوان برگزار شد.
همزمان با این میلاد فرخنده برخی از زوج های جوان نیز آغاز زندگی مشترک خود را به این روزهای فرخنده و مبارک پیوند داده و روزهای نخست زندگی شان را به این اعیاد متبرک کرده اند.
ط/ 6042

انتهای پیام /*


اجتماعی


هفته وحدت


جشن


خراسان شمالی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *