توزیع سبد حمایتی کالا در کردستان آغاز شد

برهان صلواتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وجوه مربوط به خرید کالا از 27 شهریور به حساب برخی سرپرستان خانوارهای محروم واریز شده و آنان می‌ توانند برای خرید کالا به فروشگاه‌ها مراجعه کنند.
وی افزود: بر اساس تصمیم ‌گیری ها هفت تا 9 میلیون نفر از خانوارهای محروم تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی در کل کشور این سبد کالایی را دریافت می کنند که 190 هزار نفر آنها در استان کردستان هستند.
صلواتی با اشاره به اینکه با ارسال پیامک به افرادی که مشمول دریافت این سبد کالایی می شوند اطلاع رسانی شده است، تاکید کرد: وجوه در همان کارتی که یارانه نقدی به آن واریز می‌شود، شارژ شده و سرپرست خانوارها می توانند برای خرید کالا از آن طریق اقدام کنند.
وی یادآور شد: این وجوه به ‌صورت نقدی قابل دریافت نیست بلکه سرپرست خانوار فقط می ‌تواند کالاهای اساسی در 9 گروه کالایی شامل گوشت، مواد پروتئینی، شوینده‌ها، روغن، برنج و مانند آن را از شعبه‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای خریداری کند اما در انتخاب کالا و مقدار آن آزاد هستند.
صلواتی اضافه کرد: براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارزش مادی سبد غذایی حمایتی یاد شده برای خانوار تک ‌نفره و غیرمستمری‌ بگیران 400 هزار ریال، خانوار 2 نفره 800 هزار ریال، خانوار سه نفره یک میلیون ریال، خانوار پنج نفره یک میلیون ‌و 300 هزار ریال و خانوار 6 نفره و بالاتر یک میلیون ‌و 450 هزار ریال است.
وی با بیان اینکه سقف این یارانه برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و 450 هزار ریال است، گفت: گروه‌هایی که تاکنون مشمول دریافت این سبد حمایتی شده‌اند، مستمری ‌بگیران بهزیستی و کمیته‌ امداد امام (ره)، موردی ‌بگیران بهزیستی و سایر اقشار کمیته امداد هستند.
وی اظهار داشت: مستمری بگیران بر اساس بعد خانوار و موردی بگیران بهزیستی بر اساس پرونده‌های اجتماعی، توانبخشی، ضایعه نخاعی، پشت ‌نوبتی، وسایل توانبخشی و مستمری شامل دریافت سبد حمایتی کالایی می شوند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق ‌کوروش، اتحادیه‌های فرهنگیان، جانبو، رفاه، اتکا، تعاون روستایی، اسکاد، سپه، امکان، شهروند و تعاونی‌های مصرف محلی این کالاها را در اختیار مشمولان قرار می ‌دهند.
6108/9102

انتهای پیام /*


اجتماعي


رفاه اجتماعي


سبد كالا


اقشار آسيب پذير

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *