تلاش کادر درمانی زن 33 ساله را در مریوان از مرگ نجات داد

ایوب غلامی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته خانم بارداری برای انجام زایمان به بیمارستان بوعلی مراجعه و 10 ساعت پس از عمل سزارین و بدنیا آوردن فرزندان خود (دو قلوزایی) دچار عارضه (acute decompensated HF نارسایی حاد جبران نشده قلبی) بعد از زایمان شد.
وی افزود: بلافاصله بعد از انجام مشاوره داخلی و قلب و انجام اکو کاردیو گراف در اورژانس، بیمار از بیمارستان بوعلی با همراهی متخصصان بیهوشی، قلب و زنان به بخش ICU بیمارستان فجر منتقل شد و بلافاصله لوله گذاری انجام و زیر دستگاه ونتیلاسیون قرار گرفت.
غلامی تاکید کرد: بلافاصله اقدامات اورژانسی برای بیمار توسط تیمی متشکل از 2 متخصص قلب، 2 متخصص زنان و زایمان، 2 متخصص بیهوشی، یک متخصص داخلی، پرسنل درمانی بخش، مدیران درمانی بیمارستان های بوعلی و فجر شروع شد.
وی یادآور شد: شرایط بیمار به اطلاع دکتر سیامک واحدی ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان و معاون درمان این دانشگاه رسانده شد و با پیگیری معاون درمان سریعا هماهنگی برای اعزام احتمالی بیمار به سنندج فراهم شد.
غلامی اضافه کرد: دکتر واحدی ریاست دانشگاه با توجه به تخصص پزشکی اش با مشکل بیمار به صورت تلفنی به تیم نجات اضافه شد تا فرایند درمان سریعتر انجام شود.
وی گفت: مراقبت های ویژه درمانی و پرستاری برای بیمار با حضور متخصصان انجام و با تمام این اقدامات بدلیل عوارض بوجود آمده بیمار در ساعت 22 شب دچار ایست قلبی شد و بلافاصله عملیات احیا برای نجات او آغاز شد.
غلامی اظهار داشت: با مشاوره تلفنی دکتر واحدی و تلاش کادر درمانی بیمار احیا شد و تا ساعت 9 صبح امروز به صورت مستمر تحت نظر کادر درمانی متخصص قرار داشت و ساعت 11 بعد از بهبود وضعیت بالینی و برگشت هوشیاری Extuob شده و هم اکنون با وضعیت خوب در بخش ای سی یو بستری است.
وی یادآور شد: هماهنگی، همدلی تیم کامل درمانی با احساس مسئولیت بالا و مشاوره تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در طول زمان مراقبت از جمله دلایل نجات جان این مادر جوان بود که نشاندهنده مسئولیت پذیری کادر درمانی است.
9102

انتهای پیام /*


اجتماعي


بهداشت و درمان


كادر درماني


زن جوان

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *