بانوان ایرانشهری برخورد با عوامل ربایش دختران راخواستار شدند

به گزارش ایرنا معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر در جمع این بانوان گفت: عوامل این حرکت شنیع از سوی دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تحت تعقیب هستند و در آینده نزدیک به سزای اعمال زشت خود خواهند رسید.
نبی بخش داودی افزود: این افراد جانی از هر قبیله و طایفه ای که باشند به اشد مجازات محکوم و حکم آنان در ملا عام اجرا می ‌شود.
وی ادامه داد: تا کنون سه نشست توسط شورای تأمین در ایرانشهر برگزار شده و مسئولان کشوری و استانی به جد پیگیر این موضوع هستند.
وی تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد که غیرت، عزت و نوامیس خواهران و مادران ما دست آویز این گونه افراد بی غیرت شود.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: یک متهم دیگر در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر، شامگاه دوشنبه در زاهدان دستگیر شد.
حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار داشت: متهم برای تکمیل تحقیقات و مشخص شدن نقش وی در این پرونده به ایرانشهر اعزام شد.
وی افزود: تحقیقات برای بررسی نقش این متهم در اقدامات مجرمانه ایرانشهر در حال انجام است.
موحد راد ادامه داد: این فرد از متهمان اصلی پرونده نیست و فقط سلاح در اختیار متهمان اصلی قرار داده است.
وی تصریح کرد: تا کنون سه نفر با عنوان آدم ربایی و تجاوز به عنف شکایت کرده اند که اتهامات مطرح شده از سوی آنان مربوط به یکی دو روز اخیر نبوده است.
به گزارش ایرنا روز جمعه 26 خرداد مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل تسنن ایرانشهر در خطبه ‌های نماز عید از تجاوز به 41 دختر در این شهرستان خبر داد که در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد که البته هیچکدام هم مورد تایید قرار نگرفته است.
در پی انتشار این خبر 2 روز پیش حدود 50 نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق که مورد تایید هم قرار نگرفت در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.
فرماندار ایرانشهر نیز در میان تجمع کنندگان حضور پیدا کرد و به آنان قول داد که پیگیر این موضوع به صورت جدی است و با مجرمان برخورد خواهد شد که در نهایت با صحبت های فرماندار قانع و به تجمع خود پایان دادند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان پیشتر تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تکذیب کرد و گفت: تنها سه نفر شاکی خصوصی تاکنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده اند و فقط 2 متهم دستگیر شدند.
ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در 335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.
7314**3042

انتهای پیام /*


اجتماعي


حقوقي


حادثه ايرانشهر


تجمع بانوان ايرانشهري

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *